Esik loob esmamulje — kuidas kujundada?


Esik loob esmamulje — kuidas kujundada?
Foto: Alvhem/Ellos

Esik on meie kodu visiitkaart, mis annab külalisele kodust esimese mulje. Samas ei tasu muidugi ainult sellele mõelda, kuidas kodu külalisele võimalikult edevaks muuta. Esiku puhul on täpselt sama oluline see, kuidas ta meid ennast koju jõudes vastu võtab, sest see on tuba, mis loob meeleolu. Jagame nõuandeid ja stiilinäiteid kodu ühe olulisema ruumi kujundamiseks.

Paljud esikud kipuvad olema pisikesed ja pimedad paigad, kus ruumiga just ülemäära laiutada pole. Seetõttu on oluline läbi mõelda esiku koloriit ja mööbel. Viimane ei tohiks võtta ideaalis liiga palju ruumi, teisalt on aga oluline, et jalanõud siiski kenasti kappidesse mahuksid ega rööviks niigi väärtuslikku põrandapinda. Suuremate esikutega tihti muret polegi, sest sinna saab mahutada garderoobi, kuhu kõik praktiliselt ära paigutada. Pisemates ruumides on abiks kummutid ja multifunktsionaalsed istumisalused, kuhu sisse asju peita.

Foto: ellos.se

Foto: Team 7

Kui aga ruumi juhtub olema väga napilt ja kapp esikusse ei mahu, ei ole mõtet seda sinna ka vägisi suruda. Pisikeses esikus aitab hädast välja stiilne stange.

Foto: ellos.se

Ruumi aitavad avaramaks ja valgusküllasemaks muuta heledad toonid ja peeglid. Kui seinapinda on, võib neid esikusse mahutada lausa mitu.

Foto: Alvhem.com


Esiku puhul on tähtis, et see looks koju tulles mõnusa ja koduse emotsiooni. Ära pelga tuua esikusse ka toataimi, kunstiteoseid või lahedaid detaile. Kuigi valge toob pimedasse ruumi helgust ja avarust, võid katsetada ka intensiivsemaid ja julgemaid toone.

A post shared by Montana (@montanafurniture) on

Laheda mulje loovad ka mustrid. Kirju vaip või aktsenttapeet on esikus väga omal kohal!

Foto: alternativeflooring.com

Foto: ellos.se

LOE LISAKS:

SISEARHITEKT INES HAAK: Põhjamaise esiku saladus

Suurest tahtest ja unistusest sündinud 24 m2 kodu

Väikese eelarvega remonditud kodu on tulvil lahedaid ideid

Riidestangede 10 lahedat stiilinäidet!

Superkodu saade 2: loome super garderoobi!

Selles saates valime Superkodusse garderoobi ning räägime sellest, milline võiks olla üks mõnus terass. Garderoobide valik kodudesse ei ole just teab, mis lihtne tegevus, kuid super valikud on täiesti olemas, kui pöörduda professionaalide poole. Ja seda me teemegi.


Superkodu garderoob on selgunud!

Superkodu sai endale garderoobi! Pingelise ja peaaegu võrdse hääletuse võitis valik number kaks, ehk graniithall garderoobituba. Samuti soovime palju õnne loosimise võitjale, kelleks sel korral on Jaroslava Morina. Võtame sinuga ühendust!

Võitis Garderoobituba hall 53% osakaaluga.